Trendy kolorystyczne w 2017 roku – oczekując na 2018

Artykuł gościnny

Jeden z ważnych kroków w procesie realizacji strony polega na tworzeniu/poszukiwaniu odpowiedniego projektu, który spełniałby Twoje potrzeby i oczekiwania klientów. I jak pokazuje praktyka, nie jest to prosta sprawa. Wybierając szaty graficzne dla strony należy zwrócić uwagę na psychologię kolorów, efekty animacyjne, układy, elementy graficzne, przyciski nawigacyjne, typografię itd. I co jest najważniejsze, te czynniki powinny stworzyć spójny obraz strony, który będzie przyciągał uwagę odwiedzających i budził w nich tylko pozytywne emocje. A jeśli dodać do tego ciągłe zmiany trendów w projektowaniu, wybór oryginalnego wyglądu dla witryny wymaga sporej wiedzy.

Wybór projektu dla strony to bardzo skomplikowana sprawa, dlatego dziś skupimy się tylko na trendach kolorystycznych. Przedstawimy jakie barwy są aktualne w 2017 r. i jakie są oczekiwania są na następny rok. Dlatego jeśli myślisz o wyborze kolorów do tworzenia oraz odnowienia projektu strony www, podany wpis będzie dla Ciebie ciekawy.

Zgodnie z informacją ze strony Pantone Sp. z o.o. – znanej na całym świecie marki, która zajmuje się kolorystyką – barwą 2017 roku jest zieleń (Greenery, 15-0343). Poniższe wideo w najlepszy sposób pokazuje siłę tej barwy:

 

Kolor Greenery jest jednym z 560 odcień barwy zielonej. Zgodnie z badaniami Neila Patela, zielony kolor lubią zarówno mężczyźni (25%), jak i kobiety (19%)! Jest to drugi ulubiony kolor po niebieskim dla obu płci (rys. 1). Dlatego możesz być pewny, że strona wykonana z naciskiem na ten kolor wywrze pozytywne wrażenie na odwiedzających.

Wiadomo, że strona nie może być wykonana w jednym kolorze. Dlatego wynika pytanie: „Jakie barwy mogą być używane razem z Greenery?” Serwis Pantone podaje do wyboru różne paletki kolorów o nazwach Transition, Ethereal Material, Grand Canyon itd. (rys.2).

Jak widać z rysunku 2, kolory każdej z paletek znajdują się w podobnej gamie i na pierwszy rzut oka są podobne. Co więcej, możesz śmiało używać barwy wchodzących w zestaw palety kolorów Material Design od Google (rys. 3). Ona też zawiera kolory, które będą pasowały do Greenery.

A jak sprawa będzie wyglądała w następnym roku? Zgodnie z ostatnimi tendencjami w projektowaniu webowym, Material Design będzie nadał popularnym rozwiązaniem do tworzenia szat graficznych dla stron. Dlatego projektanci będą korzystać się z paletki kolorów od Google. A więc, możesz też śmiało używać odpowiednich barw do tworzenia strony internetowej.

Jeśli nie wiesz jak połączyć kolory, aby strona wyglądała naprawdę imponująco, możesz zapoznać się z motywami dla WordPress od TemplateMonster. Zostały one wykonane w odniesieniu do trendów kolorystycznych.  Oprócz stylowego projektu templatki mają również szereg opcji. Za ich pomocą będzie mogli zbudować profesjonalne strony bez stosowania z cudzych rozwiązań. Motywy są kompatybilne z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Wybierając jeden z poniższych motywów otrzymacie rozszerzoną dokumentację. Dzięki niej szybko opanujecie możliwości produktu i stworzycie stronę www. Oprócz tego otrzymacie dożywotne wsparcie techniczne, które działa 24/7. Dlatego zawsze możecie zgłosić o pomóc przy wystąpieniu problemów z motywem.

Zapraszamy do bliższego zapoznania z wybranymi templatkami.

czaszka
Eirworth

63966-big

Więcej Szczegółów |  Demo

Podany motyw jest poświęcony golfowi i będzie idealnie pasował do przedstawienia klubu golfowego w Internecie. Templatka opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu jest tam szereg opcji do użytku. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko zmieniać jego wygląd i sprawdzać zmiany na bieżąco.

Jak pisaliśmy powyżej, do motywu były dodane wtyczki Cherry. To pozwala korzystać się z rozwijanego menu, mediateki, managera pasku bocznego, Popup’u, newslettera itd. Do templatki był dodany także Power Builder i moduły treściowe. Za ich pomocą można tworzyć unikatowe projekty stron i zarządzać nimi dzięki technice „Przyciągnij i upuść”.

czaszka
KidsHealth

63374-big

Więcej Szczegółów |  Demo

Jak wskazuje nazwa tego motywu on jest przeznaczony do tworzenia strony dla gabinetu pediatry. Jednak jeśli zajdzie taka potrzeba, można szybko dopasować go pod inne tematy niszowe. Zrobić to można bezpośrednio w sekcji „Personalizacja”, do której były przeniesione wszystkie opcje zarządzania wyglądem strony. Dzięki temu będziecie mogli wprowadzić niezbędne zmiany bez „wejścia” w kod.

Funkcjonalność motywu realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. To pozwoli Wam korzystać z MegaMenu, mediateki, zespołu użytkowników, galerii, usług i projektów Cherry. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ona ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

czaszka
LongriverUniwersity

63613-big

Więcej Szczegółów |  Demo

Za pomocą tej templatki możecie stworzyć nowoczesną stronę dla szerokiego spektrum zakładów edukacyjnych. Do motywu były dodane rozbudowane wtyczki i widgety wchodzące w zestaw Cherry Framework. Dlatego macie wszystkie niezbędne opcje do użytku bez stosowania dodatkowych rozstrzeń. Chociaż motyw wspiera popularne wtyczki z serwisu wordpress.org.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL 3.0, co pozwoli używać go wielokrotnie do tworzenia różnych stron www. Templatka wspiera także fonty webowe Google, co pozwala korzystać się z 500+ stylowych typografii do edycji zawartości tekstowych na stronie.

czaszka
Marshall

Marshal - Business Analysis and Market Research Agency WordPress Theme

Więcej Szczegółów |  Demo

Jeśli poszukujecie stylowego i funkcjonalnego rozwiązania do tworzenia strony dla agencji marketingowej, ten motyw będzie idealnie pasował do was. On ma prosty elegancki projekt, który pozwala skupić uwagę odwiedzających do kluczowych zawartości na stronie. Oprócz tego templatka posiada kluczowe wtyczki Cherry, które dodają szereg opcji do użytku.

Do motywu został dodany wizualny edytor treści Power Builder i 25+ modułów treściowych. Za ich pomocą możecie Państwo zarządzać wyglądem strony jednym kliknięciem myszką. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

czaszka
Advisto

Advisto - Financial Advisor Consultancy WordPress Theme

Więcej Szczegółów |  Demo

Podany motyw jest poświęcony doradztwu finansowemu, jednak może być używany do innych cełów biznesowych. Tym bardziej, że on jest na 100% GPL, dzięki czemu możecie używać go do tworzenia dowolnej liczby stron www. Rozbudowane opcje personalizacji ułatwią ten proces i pomogą szybko dopasować wygład strony do potrzeb projektu.

Motyw zawiera kluczowe wtyczki Cherry. Dzięki temu możecie korzystać z rozwijanego menu, mediateki, opinii klientów, kalendarza, opcji mediów społecznościowych itd. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie je szybko implementować, używając wtyczki z wordpress.org. Templatka będzie kompatybilna z nimi.